Yüksek Oranda Dosya Sıkıştırma – KGB Archiver

KGB Archiver, değişik algoritmaları sayesinde oldukça yüksek oranda dosya sıkıştırabilen, sıkıştırdığınız dosya boyutlarını, dosyanın toplam boyutunun %7 sine kadar sıkıştırabilen oldukça güçlü kendine has algoritmaları olan bir program. Program diğer sıkıştırma yazılımları ile karşılaştırıldığında oldukça güçlü olduğu rahatlıkla görülebilir.

KGB Archiver’ın ilginç bir özelliği ise sıkıştırılmış dosyaları bile tekrardan sıkıştırabiliyor. Mesela, 8096 KB’lık bir jpeg dosyasını 7349 KB’a sıkıştırabiliyor. Daha birçok sıkıştırılmış formattaki dosyaları benzer oranlarda tekrardan sıkıştırabiliyor. Bu tip test sonuçlarını yine yazılımın kendi sayfasında olan test bölümünde görebilirsiniz.

KGB Archiver diğer programlara göre %8 civarında hızlı çalışıyor. Kendiliğinden çalıştırılabilir .exe uzantılı arşivler oluşturabiliyor.

KGB Archiver SourceForge’un açık kaynak kodlu desteklediği projeleri arasında yer alıyor. Yazıyı hazırladığımda 2 beta 2 sürümü yayındaydı, proje şu anda pek aktif gibi görünmüyor ama benim gibi bilgisayar meraklılarının denemesinde fayda görüyorum. 😀

Programın sitesine www.kgbarchiver.net adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.