Twitter yine DoS saldırısı altında kaldı!

Yaklaşık 1 hafta önceki yazımızda belirtmiş olduğumuz saldırıdan sonra Twitter yine DoS saldırısı aldı. Bu seferki saldırı esnasında, Twitter ekibi bir önceki saldırıdan edindiği tecrübe ile kesintinin sadece 30 dakika ile sınırlı kalmasını sağlayabildi. Geçen seferki saldırıdaki 90 dakika kapalı kalma durumundan sonra ekip bu sefer daha sıkı çalışmış gibi görünüyor ya da bir diğer durum olarak saldırıyı yapanlar bu sefer o kadar güçlü değildi.

Bir önceki saldırının bir kişi tarafından politik bazı nedenlerden ötürü yapıldığı belirtildi. Son saldırı ile ilgili Twitter ekibinin çalışmalarının sürdüğü ve henüz saldırı ile ilgili bilgilerin netleşmediği bildirildi. Şimdilik iki saldırının bağlantılı olup olmadığı bilinmiyor. Twitter ekibininde bildirdiği üzere, bu tip çok hızla büyüyen popüler bir sitenin ikinci kez DoS saldırısı altında kapanması Twitter’ın prestiji açısından pekte iyi değil. Özellikle birçok ünlü ismin desteklediği bir proje olması ve bazı işyeri sahiplerinin işlerine artı kattığını bildirdiği bir sitenin bu şekilde prestij kaybediyor olması oldukça üzücü bir durum. Twitter yöneticileri artık DoS saldırıları ile ilgili güvenlik tedbirinin kaçınılmaz olduğunu ve bu duruma düşmelerinin üzücü olduğunu belirttiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.